Protože se údajně blíží ostrý start DVB-T nebo alespoň škatulata s obsazením jednotlivých multiplexů, dohodli jsme se s kolegou "D@vem", že si (možná naposledy) zopakujeme test datových toků.
Pro ty, kdo náš test z ledna neznají, vysvětlím princip:
Všechny TV stanice v konkrétním multiplexu (ČRa a CDG) jsou nahrány paralelně, následně demuxovány podle PIDů pomocí ProjectX a z výsledných logů je sestavena přehledná tabulka.
Test proběhl 20. září, 19:59 - 21:01, přičemž já jsem nahrával ČRa a "D@ve" CDG. Pro dosažení maximální přesnosti jsme si dohodli shodné místo pro "cut in" a místo pro "cut out" jsme umístili přesně o hodinu dál. Šlo o to, že vysílání obou multiplexů jsou mírně posunuta (cca 2 - 3 vteřiny).

Výsledek vypadá následovně:

Vyšší hodnoty jsou zvýrazněny a v některých případech jsou rozdíly docela markantní. Příjemným zjištěním je skutečnost, že maximální datové toky (tedy u náročnějších scén) se pohybují zhruba od pěti do sedmi tisíc kbps, což při variabilním datovém toku znamená docela přijatelné hodnoty. Naprosto nepochopitelné pak je audio u ČT1 ČRa, kde je stereo vysíláno s datovým tokem pouze 192 kbps. Audio2 je u CDG určeno pro vysílání duálního zvuku, přičemž v Audio1 jede i u duálních pořadů české audio (údajně stereo, ale to závisí na konkrétním pořadu).

U ČRa od ledna nedošlo k nějaké zaznamenáníhodné změně v celkovém průměrném datovém toku, zato snížení u ČT2 je trestuhodné. U CDG došlo k výraznému nárůstu celkového průměrného datového toku, který se bohužel zdá být alokován na ty nejblbější stanice (Nova, Prima, ČT24). Výsledky z obou multipexů jsou ovšem poměrně vyrovnané, tak uvidíme, jak se situace vyvine s případným přeskupením veřejnoprávních programů do muxu A a komerčních do muxu B (a C).